Slavonická renesanční, o.p.s.

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Slavonická renesanční, o.p.s. zachránila chátrající dům v renesančních Slavonicích ? bývalé kino v centru Městské památkové rezervace. Z fondů EU získala prostředky na rozsáhlou rekonstrukci a dnes, unikátní, nízkoenergetický, Spolkový dům provozuje. Nabízí v něm vzdělávací a osvětové programy, jejichž tématy je energetika, péče o krajinu, šetrné spotřebitelství, interpretace místního dědictví. Významným tématem programů Spolkového domu je historie 20. století v česko ? rakouském pohraničí - místně zakotvené učení, dramatizace historických událostí, práce se sbírkovými předměty. 

Nabízíme pro základní, střední, vysoké školy a další zájmové skupiny programy založené na interpretaci místního dědictví, prožitky v autentickém prostředí tajuplného města Slavonic a okolního regionu České Kanady.

Můžete se zúčastnit jednodenních, nebo vícedenních programů z naší nabídky, nebo je můžeme pro Vás ušít na míru (například pro pobyt škol v přírodě).

Spolkový dům nenabízí ubytování, to Vám zprostředkujeme u našich místních partnerů – v hotelech, penzionech, či ubytovnách. Kapacita Spolkového domu je 200 osob, ve čtyřech možných učebnách ? velký sál, klubovna, badatelna a půda. Ve Spolkovém domě připravujeme pro návštěvníky občerstvení, převážně z bio a místních produktů. Rádi zprostředkujeme exkurze a prohlídky okolí ? kostýmovanou prohlídky města Slavonic s Graselovou milou, Hledačky po městě, prohlídku národní technické památky Vodní pily Penikov, atp.

Spolupracujeme s místními spolky, obcemi, zemědělci, pečujeme o síť Graselových stezek.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

Slavonická renesanční, o.p.s.
Envicentrum SPOLKOVÝ DŮM SLAVONICE
Email: info@grasel.eu
Tel.: +420 602 571 087

https://spolkovydumslavonice.cz/