LIPKA – pracoviště Rychta

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé
Rychta je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky ? školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nachází se v obci Krásensko na Drahanské vrchovině, v blízkosti Moravského krasu. Je nejstarším pobytovým střediskem ekologické výchovy na Moravě s bohatými zkušenostmi v oboru.

 

Hlavní náplní činnosti pracoviště je realizace přírodovědných a ekologických pobytových programů, škol v přírodě, pro žáky SŠ a 2. stupně ZŠ, v zimě je nabídka rozšířena i na 4. a 5. ročník ZŠ. Dále nabízíme jednodenní terénní exkurze v Moravském krasu i dalších blízkých oblastech Drahanské vrchoviny, projektové dny, jednodenní ekologické výukové programy. O prázdninách realizujeme příměstské i pobytové tábory různého zaměření a Repetitorium terénní přírodovědy (týdenní kurz pro pedagogy).

Pracoviště se nachází v blízkosti Moravského krasu, v obci Krásensko, v historické budově s kouzlem klenbových stropů a prostorným sálem. K dispozici je přírodovědná učebna s počítači připojenými na internet a knihovnou, zmiňovaný sál s vyvýšeným pódiem a stolem na stolní tenis, jídelna, čítárna, kuchyně. V blízkosti budovy je volejbalové a fotbalové hřiště, ohniště, volné travnaté plochy, terasa s posezením.

Ubytování je zajištěno ve skromných dvou až sedmilůžkových pokojích, částečně s podkrovní vestavbou. Celková kapacita je 34 lůžek včetně míst pro pedagogy. K dispozici jsou sociální zařízení, čtyři sprchové kouty.Během víkendů a prázdnin nabízíme kvalitní zázemí především organizacím zaměřeným na práci s dětmi a mládeží či vzdělávání, oddílům, neziskovkám.

Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

 

Kontakt:
Lipka ? pracoviště Rychta
Krásensko 76
683 04 p. Drnovice
E-mail: rychta@lipka.cz
Tel.: +420 517 385 429
www.lipka.cz/rychta

 

Lipka ? pracoviště Rychta

Krásensko 76

683 04 p. Drnovice

E-mail: rychta@lipka.cz

Tel.: +420 517 385 429

www.lipka.cz/rychta