Ekocentrum při MAS – Střední Polabí

certifikované
pobytové
klimatické
mateřské školy
základní školy
střední školy
veřejnost
učitelé

Ekocentrum při MAS ? Střední Polabí směřuje svou vzdělávací činnost přímo do terénu. Vychází z předpokladu, že pokud mají lidé své životní prostředí chránit, musí ho především dobře znát. Pravidelně pořádá přírodovědné procházky pro děti i dospělé, stejně jako pro školní skupiny. Hlavním cílem je tak přímý kontakt s místní přírodou.

Mezi nejoblíbenější témata přírodovědných procházek patří:

  • Jaro v Polabí (obojživelníci a jarní květiny)
  • Do říše hmyzu
  • Ptačí zpěvy

Kromě vzdělávacích aktivit sdružuje MAS ? Střední Polabí odborníky na životní prostředí z regionu, kteří se pravidelně scházejí v pracovní skupině. Dokáže proto poskytnout i zprostředkovat odborné konzultace z různých oblastí ochrany životního prostředí.

MAS pořádá i odborné přednášky a semináře zaměřené na ochranu životního prostředí ve svých prostorách na brandýském zámku.

MAS zároveň podporuje vztah dětí i dospělých k místu, kde žijí, což je další z důležitých předpokladů pro aktivní ochranu životního prostředí. Organizuje velkou turistickou soutěž, která místním lidem přibližuje významná přírodní i historická místa. Na svém kontě má MAS i pracovní listy do škol ?Jak se žilo v Polabí?.


Nejbližší akce

žádná událost

Kontakt

MAS ? Střední Polabí, z. s.
Plantáž 402/8, Brandýs nad Labem
Odborný garant pro oblast životního prostředí: Mgr. Ing. Eva Neubergová
E-mail: neubergova@strednipolabi.cz
Telefon: 730 182 815


http://www.strednipolabi.cz