Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Praha / Ekodomov, o.s.


Ekodomov, o.s. (Praha)

Ekodomov realizuje celorepublikovou osvětovou kampaň Kompostuj.cz na podporu domácího a komunitního kompostování a odděleného sběru bioodpadů, pořádá soutěž Miss kompost pro zvýšení povědomí občanů o bioodpadech a kompostování, zajišťuje výukové programy, osvětová divadla a aktivity pro žáky škol i širokou veřejnost, vydává osvětové materiály o bioodpadu a kompostování, provozuje pražský Dětský klub Šárynka inspirovaný konceptem lesních mateřských škol.


Zázemí ekocentra:

výuka u vás, vlastní prostoryCelkové hodnocení ekocentra

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Ekodomov podporuje životní styl vedoucí k šetrnému přístupu a úctě k přírodě. Jeho snahou je zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice třídění a využívání odpadů, zejména bioodpadů; prosazovat větší využití obnovitelných zdrojů energie a surovin a zavádění takových technologií a výrobních postupů, jež jsou v souladu s principy udržitelného rozvoje.

V souladu s tímto posláním Ekodomov připravuje netradiční osvětové a informační kampaně.

Ekodomov realizuje celorepublikovou osvětovou kampaň Kompostuj.cz, jejíž součástí je například divadelně osvětový program Vivat Kompostela, soutěžní klání na podporu domácího a komunitního kompostování Miss kompost, kompostovací poradna a další aktivity pro zvýšení povědomí občanů o bioodpadech a kompostování.

Pracovníkům samospráv měst a obcí Ekodomov pomáhá orientovat se v oblasti hospodaření s odpady a hledat individuální efektivní řešení pro každou obec například prostřednictvím benchmarkingu obcí. Ekodomov vydává osvětové materiály o bioodpadu a kompostování.

Prostřednictvím školních výukových programů a vzdělávacích divadel a aktivit Ekodomov pomáhá vzdělávat žáky a studenty. Pedagogům poskytuje výukové a metodické materiály, které jim pomáhají pokračovat v začleňování ekologických témat do výuky.

V Praze v Podbabě provozuje Dětský klub Šárynka inspirovaný konceptem lesních mateřských škol.

Ekodomov provozuje e-shop Ekonákup.cz pro zdravou zahradu, ekologickou domácnost, pro školy i pro firmy, a to nejen s pomůckami pro bioodpad a kompostování.

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb: http://www.certifikace-sev.cz/rubrika/78-DRZITELE-CERTIFIKATU/index.htm


Kontakt

Ekodomov, o.s.
V Podbabě 29b
160 00 Praha 6
Email: info@ekodomov.cz
Tel.: +420 234 697 402

http://www.ekodomov.cz

Fotogalerie

Ekodomov, o.s. Ekodomov, o.s. Ekodomov, o.s.

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Počet hodoncení, reakcí: 1, poslední hodnocení přidáno 03.02. 16:03

Asi se tu vyskytla chybka. Kdybych chtěla hodnotit, hodnocení se neuloží...

Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 24.03.2019 v 01:03