Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Olomoucký kraj / Ekocentrum Iris


Ekocentrum Iris (Prostějov)

Mateřským, základním i středním školám Prostějova i okolí nabízíme ekologické výukové programy věnující se různým environmentálním tématům (např. bylinky, les, odpady, voda, ochrana zvířat atd). Programy probíhají v ekocentru, ve školách nebo v terénu.


Zázemí ekocentra:

vlastní prostoryCelkové hodnocení ekocentra

 55 hvězd(y) - hodnotilo 12 hlas(ů)

Ekocentrum Iris působí při Regionálním sdružení Českého svazu ochránců přírody Iris v Prostějově.Mateřským, základním i středním školám Prostějova i okolí nabízí ekologické výukové programy věnující se různým environmentálním tématům (např. bylinky, les, odpady, voda, ochrana zvířat atd). Programy probíhají v ekocentru, ve školách nebo v terénu.

Již více než deset let pořádá v Prostějově oslavy Dne Země, kromě ekojarmarku a bohatého kulturního programu chystá aktivity pro děti. Další osvětové akce připravuje ke Dni životního prostředí, ke Dni stromů apod. Dvakrát do roku pořádá v rámci kampaně ,,Ukliďme si svět‘‘ úklid odpadků v biokoridoru Hloučela. Pravidelně organizuje místní kolo soutěže Zlatý list.

Každým rokem realizuje vycházky, výlety a exkurze pro veřejnost s výkladem odborníka. Navštěvujeme jak přírodovědně zajímavá místa v regionu, tak i vzdálenější místa Čech a Slovenska.

Pro pedagogy základních a středních škol pořádá semináře a exkurze do terénu, které prohlubují jejich znalosti v oboru.

Poměrně bohatá je publikační činnost sdružení, vydává brožury o přírodě regionu, letáky a plakáty na téma šetrného vztahu k životnímu prostředí (odpady, kompostování, ...). Zrealizovalo dvě naučné stezky a k oběma vydalo i průvodce.

Kontakt

Český svaz ochránců přírody
Regionální sdružení Iris

Husovo nám. 67
796 01 Prostějov
E-mail: iris@iris.cz
Tel.: +420 582 338 278, +420 603 730 594

http://www.iris.cz

Fotogalerie

Ekocentrum Iris Ekocentrum Iris

Přílohy ke stažení

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 3 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 3 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 3 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 3 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Počet hodoncení, reakcí: 3, poslední hodnocení přidáno 31.07. 15:35

Chtěla byl velmi pochválit a kladně ohodnotit práci ekocentra Iris v Prostějově. Kvalita, výkon všech lektorů, prostředí ekocentra , přístup pracovníků jak k dětem tak i k pedagogickým pracovníkům. Rychlá, spolehlivá komunikace, domluva, vyjdou vstříc. Přeji hodně úspěchů do další práce s přírodou i dětmi.
Ekologické výukové programy pro mateřské školy jsou vynikající, děti mají velké zážitky.Velká pochvala všem, kteří se na těchto programech podílejí.
moc spokojeni

Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 23.03.2019 v 10:03