Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Novinky / Ve Vodním domě v Hulicích proběhla pedagogická konference k ekologické výchově


Ve Vodním domě v Hulicích proběhla pedagogická konference k ekologické výchově

10.11.2016

Do návštěvnického střediska Vodní dům v Hulicích zavítalo ve středu 9. listopadu 2016 téměř 70 pedagogických pracovníků z celého středočeského kraje. Konala se tu  XVI. Středočeská MRKVOVÁ konference. Prostory Vodního domu ale nestačí k organizaci takové akce, proto se část konference uskutečnila v nedalekém Včelím světě, které se nachází také v Hulicích.

V úvodu konference se prezentovaly organizace, které nabízí zajímavé projekty pro školy. Představilo se Školské zařízení Chaloupky, sídlící v Kněžicích na Vysočině, pražské vzdělávací centrum TEREZA, dále Ochrana Fauny ČR z Votic a celostátní projekt Skutečně zdravá škola.

Účastníci měli zájem především o komentované prohlídky expozice Vodního domu, kde je provedla jeho manažerka Mgr. Tereza Ptáčková spolu s lektorkou Mgr. Kateřinou Zemanovou. Představily nejen celou expozici ale i některé efektní aktivity z výukových programů, které ve Vodním domě realizují. Obdobná prohlídka proběhla i ve Včelím světě, které se ujala paní Jarmila Pavlicová,

Během celého dne pak byly připraveny krátké semináře, zacílené na žáky různých věkových skupin a na konkrétní témata. Na programu bylo například téma energetiky, nebo otázka často nezdravého stravování dětí. Velmi inspirativní byla tvořivá dílna o jednoduchém tkaní z vlny i z přírodnin. Velká část programu se také věnovala učení mimo školní lavice, a to jak v terénu, nebo na školní zahradě.

 

Konference umožnila opět po roce setkání učitelů z celého kraje, kteří se společně snaží působit na poli ekologické výchovy. Toto setkání probíhalo v přátelském duchu a příjemné atmosféře.  Jak hodnotili konferenci účastníci? Za všechny to výstižně vyjádřila paní Marie Dvořáková. „Konference byla letos opět skvěle zorganizovaná. Velmi oceňuji erudovaný výklad o Vodním domě i celé jeho expozici a také seminář o využití školních zahrad a jednoduché aktivity, motivující děti zkoumat a užívat si přírodu.“ Řada účastníků si pochvalovala zajištění svozového autobusu z Prahy.

Díky finanční podpoře Středočeského kraje byla účast na konferenci pro všechny účastníky ZDARMA.

 

                                                                                  Ing. Jana Dufalová

                                                                                  Koordinátorka konference

                                                                          Jana.dufalova@csop.cz, 739 320 69

zpět do archivu novinek


Vytisknout stránku Nahoru