Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Moravskoslezský kraj / Zelené centrum Třanovice


Zelené centrum Třanovice ()

Škola obnovy venkova Třanovice (ŠOV), která je provozovatelem Zeleného centra Třanovice, nabízí denní programy environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty včetně terénních exkurzí  pro děti a mládež (ZŠ, SŠ a VŠ), skupiny dospělých včetně seniorských skupin (bez bariér).


Zázemí ekocentra:

výuka u vás, vlastní prostory

Témata pro dospělé:


Témata pro děti:


Celkové hodnocení ekocentra

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Odborné prezentace probíhají ve školicí místnosti Kapplova dvora na témata: Revitalizace brownfields, odpady, Obnovitelné zdroje energie, Úspory energií, Voda v krajině. Součástí prezentací jsou i vlastní odborné filmy. V rámci aktivity Program za školou je možné objednat si tyto přednášky do škol.

V ojedinělé venkovské podnikatelské zóně je možné shlédnout Galerii OZE (expozice peletek a kotle na peletky), kotelnu na dřevní štěpku, výstavu posterů Revitalizace brownfields v Moravskoslezském kraji, ukázkový sběrný dvůr, čističku odpadních vod, revitalizovaný zemědělský brownfield Kapplův dvůr. Nabízíme výklad k podzemnímu zásobníku zemního plynu (jeden ze 6 v ČR).

Výuka v přírodě je možná díky naučné stezce Za poznáním Třanovic, která vede mimo jiné k revitalizovaným vodním nádržím (3), je zde instalováno 15 info tabulí (včetně interaktivních a panoramatické). Na hladině vodních nádrží jsou dřevěná pozorovací stanoviště, další vyhlídkové stanoviště umožňuje sledovat celé panorama Těšínských Beskyd. Stezka volně navazuje na Lesopark v nivě řeky Stonávky s 7 naučnými tabulemi a odpočivnými a hracími zákoutími.

Účastníci školních exkurzí obdrží na vyžádání pracovní listy  s tématy OZE, revitalizace brownfields a Hospodaření s vodou v krajině, CD Úspory energií v domácnosti.

Konkrétní program přednášky a exkurze je možné „dohodnout na míru“ podle účastníků. Minimální délka exkurze je 2 hod (60 min), celý program včetně naučné stezky trvá až 6 hodin. Cena  pro účastníky je 50,- Kč/osobu při minimální délce exkurze, dále dohodou.

V Zeleném centru je možné objednat pořádání přednášek, seminářů, konferencí s tématy udržitelného rozvoje. Jeho součástí je i Zelená knihovna (700 svazků s tématikou UR a ŽP).

Aktuální nabídku programů možno nalézt na http://www.zelene-centrum.cz 

Kontakt

ŠOV Třanovice, o. p. s.
Třanovice 1, 739 53 Třanovice
E-mail: sov@tranovice.org
Telefon: +420 558 694 262, +420 777 549 286

http://sov.tranovice.org

Fotogalerie

Zelené centrum Třanovice Zelené centrum Třanovice Zelené centrum Třanovice

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Počet hodoncení, reakcí: 1, poslední hodnocení přidáno 03.02. 11:43

Je to zajímavá a chvály hodná myšlenka.

Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 20.03.2019 v 18:03