Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Moravskoslezský kraj / Dům přírody Poodří


Dům přírody Poodří (Bartošovice na Moravě)

Návštěvnické středisko nazvané „Dům přírody Poodří“ převzalo a významně rozšířilo aktivity předchozího Centra ekologické výchovy „Aquila“. V současné době se skládá ze čtyř části.


Zázemí ekocentra:

výuka u vás, vlastní prostory

Celkové hodnocení ekocentra

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Vnitřní expozice věnované krajině Poodří, ve které návštěvníci najdou dioramata zobrazující rostliny i živočichy listnatého lesa, okolí toku Odry i pohled pod hladinu stojatých vod. Zároveň jsou k dispozici interaktivní dotykové panely nabízející podrobné informace o minulosti i současnosti Poodří, krajině, rostlinách i zvířatech. Jde o interaktivní mapy, interaktivní panoramata, fotogalerie i videogalerie. Průvodce – lektor využívá interaktivní projektor, umožňující doprovodit výklad obrazem i zvukem.

Zahradní část zahrnuje geologickou expozici, model toku Odry od hor přes meandry v údolí, až k tůni se stojatou vodou. Pro děti jsou zde dřevěná koryta s protékající vodou, vodní mlýnek i hračky. V altánku a pod tisovcem, najdete lavičky pro pohodové posezení. Plocha je doplněna tzv. „Živou zahradou“, seznamující návštěvníky s možnostmi, jak oživit nejen soukromé zahrady, ale i veřejné parky a prostranství a okolí domů. Jde o soubor prvků usnadňující život různých živočichů – budky pro ptáky, úkryty pro ježky, jezírka, úkryty pro samotářské včely a úl pro čmeláky.

Zcela novou části je víceúčelový sál, vybavený interaktivním projektorem, umožňující využití jako přednáškový sál i jako výstavní prostor.

Venkovní expozice živých zvířat je jedinou částí, do které je přístup pouze s doprovodem průvodce. Návštěvníci se seznámí s více než 30 druhy živočichů – zejména ptáků. Jde o trvale hendikepované jedince, které nelze vypustit do přírody. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu od 10 do 16 hodin.

Pro individuální návštěvníky a malé (rodinné) skupiny, je Dům přírody přístupný bez objednávky kdykoli během otevírací doby. Pro skupinu 10 osob a více doporučujeme ohlášení (objednávku) předem, i v případě, že není vyžadován speciální program.

Budete-li si chtít objednat speciální program s lektorem pro skupinu 10 osob a více, je začátek programu závislý na dohodě a může probíhat nezávisle na otevírací době. Cena v tomto případě závisí na konkrétním programu a jeho délce. (orientačně 35,-Kč/osobu při délce programu 1 hodina a 45,-Kč/osobu při délce programu 2 hodiny). Další informace na webu:  www.dumprirody.cz 

Aktuální nabídku ekovýchovných programů najdete na http://csopnj.cz/navstivte-nas/nabidka-ekovychovnych-programu/

Kontakt

Ekocentrum Aquila
742 54 Bartošovice na Moravě č.p. 146
E-mail: cevbartosovice@csopnj.cz
Tel.: + 420 556 758 675, 723 648 759

http://csopnj.cz

Fotogalerie

Dům přírody Poodří Dům přírody Poodří Dům přírody Poodří

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení. Buďte první.


Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 23.03.2019 v 08:03