Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Královéhradecký kraj / Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s.


Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. (Horní Maršov)

SEVER je středisko ekologické výchovy v Horním Maršově v Krkonoších. Sídlem střediska je část Hornomaršovské základní školy


Celkové hodnocení ekocentra

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Celoročně zde probíhají pobytové programy pro žáky základních a studenty středních i vysokých škol, pedagogy a všechny zájemce o ekologickou výchovu.

Program zajišťujeme od pondělí do pátku, příjezd je v pondělí mezi 10:00–11:00, odjezd je v pátek do 10:00 hodin. Výukové programy nabízíme pro skupiny 15–30 osob, nižší či vyšší počty je nutno konzultovat předem.

Obsah výukových programů vychází ze vzdělávacích oblastí Člověk a jeho svět  na 1. stupni,  na 2. stupni ZŠ a na středních školách zejména Člověk a společnost, Člověk a příroda, Člověk a svět.

Ubytovací kapacita střediska SEVER zahrnuje 30 lůžek v 5 pokojích, společenskou a výukovou místnost, sprchy, WC. Stravování poskytuje jídelna nedaleko (cca 10 minut chůze), snídaně servírujeme přímo ve středisku. Technické vybavení – k dispozici notebook, dataprojektor, diaprojektor, zpětný projektor, videorekordér, videokamera, bohatá videotéka a knihovna. Bufet nabízí drobný prodej občerstvení, pohledů, publikací a výrobků Fairtrade.

Více informací najdete na www.sever.ekologickavychova.cz.

Témata pro dospělé: odpady, ochrana přírody, stavebnictví, energetika, ovzduší, biopotraviny, voda, udržitelný rozvoj, doprava.

Témata pro žáky: ekologická domácnost, odpady, ochrana přírody, zvířata, voda, udržitelný rozvoj, tradiční řemesla, les.

V rámci střediska funguje ekoporadna pro  veřejnost, poskytujeme konzultace pedagogickým pracovníkům.

Ke středisku patří také mnohoúčelové centrum DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury v budově bývalé fary v Horním Maršově. Je zázemím pro výtvarné a řemeslné dílny a probíhají zde ukázky horského hospodaření i odborné kurzy pro veřejnost.

Ekocentrum je držitelem Certifikátu poskytovatelů environmentálních služeb: http://www.certifikace-sev.cz/rubrika/78-DRZITELE-CERTIFIKATU/index.htm

Kontakt

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER
Malá ulička 89
542 26 Horní Maršov
E-mail: sever-hm@ekologickavychova.cz
Tel.: +420 499 874 280, +420 739 203 205

http://www.sever.ekologickavychova.cz

Fotogalerie

Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s. Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s.

Přílohy ke stažení

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení. Buďte první.


Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 23.03.2019 v 23:03