Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Karlovarský kraj / Občanské sdružení Kozodoj


Občanské sdružení Kozodoj (Karlovy Vary)

Nabízí Ekologické výukové programy pro MŠ, ZŠ, SŠ, besedy do škol, přednášky a semináře. Občanské sdružení Kozodoj vzniklo v roce 2007 při ekofarmě Kozodoj. Jeho hlavním cílem je ochrana životního prostředí, podpora rozvoje zdravého životního stylu, ekologická výchova a organizace výchovných vzdělávacích programů pro všechny typy škol, širokou veřejnost i jednotlivé skupiny lidí. Dále také pořádání akcí zaměřených na kontakt člověka se zvířaty, na oživení tradičních hodnot života a na seznámení s tradičními řemesly.

Celkové hodnocení ekocentra

 55 hvězd(y) - hodnotilo 52 hlas(ů)


Pro školy nabízíme ekologické výukové programy zaměřené na prožitky a praktické přijímání informací o ekologii a životním prostředí přímo v terénu. Pomáhame zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k životnímu prostředí. Děti se u nás seznámí s hospodářskými zvířaty, jejich rodinami a jednotlivými členy (otec, matka, mládě), dozví se k čemu nám slouží a jak se o ně staráme, jak dlouho žijí. Starší děti se dozví praktické poznatky o ekologii a její význam pro krajinu nejenom v obecné rovině, avšak přímo kolem nás. Přibližíme jim přírodu, zvířata domácí i divoká a posilujeme u nich přirozenou touho po poznání. Rozvíjíme fantazii, empatii, smyslové vnímání.

Pořádáme kařdoroční populárně naučnou akci pro veřejnost, Karlovarské Bioslavnisti na Kozodoji. Je zaměřena na vzdělávání všech věkových skupin, od malých po dospělé hravou formou pomocí prožitků. Představujeme lidová řemesla a tvořivost, biopotraviny a regionální potraviny, ukázky prácí se zvířaty a jejich života (skleněný úl, obojživekníci kolem nás, dravci a jiní obyvatelé ptačího světa, hospodářská zvířata), ukázky složek záchraného systému...
Každé léto  v srpnu již pravidelně pořádáme pro děti  letní tábor "Píšťalka",který je zaměřený na ekologickou výchovu. Děti poznají každodenní život na farmě a zábavnou formou, pomocí her se učí o přírodě kolem sebe. Tábor je zaměřen na prožitek, hravost a tvořivost.
Na farmě Kozodoj také pořádáme odborná setkání a semináře zaměřené na osvětu o ekologii a práci se zvířaty. Nabízíme různé vzdělavací přednášky a besedy pro veřejnost.

Kontakt

Kozodoj o.s.
Rolavská 538/56, 360 17 Karlovy Vary
E-mail: info@kozodoj.cz
Tel.: +420 608 981 184

http://www.kozodoj.cz

Fotogalerie

Občanské sdružení Kozodoj Občanské sdružení Kozodoj

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 13 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 13 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 13 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 5 / 5 hvězdy - 13 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Počet hodoncení, reakcí: 13, poslední hodnocení přidáno 22.11. 19:41

Farma Kozodoj je krásné místo, kam se neustále ráda vracím. Dětem se zde moc líbí - mohou zde načerpat nové zkušenosti a poznat zvířátka, která tu spokojeně žijí.
úplně nejlepší !!!
Pobyt na této farmě doporučuji. Bylo to velmi příjemné.
Příjemné prostředí se sympatickými lidmi a pohodovou atmosférou.
Čas jako by se zastavil, stres shon a spěch města, jako by odešli někam hodně daleko, to jsou chvíle na farmě kozodoj
Velmi výborné k doplnění školní výuky prožitkem dětí s učiteli ve skutečném prostředí ekofarmy a pochopení dopadu chování člověka k životnímu prostředí.
Příjemné až idylické prostředí a atmosféra. Ze zvířat i lidí čiší pohoda. Krásné a obohacující zážitky.
Velmi příjemné prostředí a příjemní lektoři, kteří umí děti zaujmout. Programy jsou zajímavé, poučné a hlavně interaktivní.
Výborná farma s bohatým kulturně vzdělávacím programem.
Ne ekofarmě Kozodoj jsem byla již se dvěma třídami a také na táboře a je to super. Velmi příjemní majitelé a vůbec celkový přístup ke svěřencům dětským i zvířecím je s láskou a porozuměním. Lidé co tuto práci dějí srdcem a ne pro peníze, by se měli nosit na rukách.
Vzděláací program farmy kozodoj dětem rozšiřuje obzory v oblastech, se kterými se jinde nemají možnost setkat.
Velmi příjemné prostředí a sympatičtí lektoři farmy, kteří si svým milým vystupováním získali děti velmi rychle na svou stranu a svými zkušenostmi v mnohém obohatili znalosti paní učitelek.

Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 23.03.2019 v 18:03