Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Kalendář akcí / Výsadba hrušní v Jeseníku nad Odrou


Výsadba hrušní v Jeseníku nad Odrou

kdy: 30.10.2018 (!!! ukončená akce)

kde: Jeseník nad Odrou

Sazenice hrušní (Pyrus sp.), staré, v místě osvědčené odrůdy, vysadíme do stromořadí podél polní cesty na pozemcích ve vlastnictví obce Jeseník nad Odrou. Zvýšíme tím  druhovou pestrost  a doplníme druh, který je dlouhověký a odolný proti jmelí. Výsadbový materiál –  
zapěstované špičáky - nám dodají místní pěstitelé.

Doplňující informace:
Hrušeň je dlouhověký strom, který poměrně brzy vytváří dutiny  - biotopy pro řadu  významných živočichů. V Poodří je to například páchník hnědý a sýček obecný. Výsadba hrušní v Jeseníku nad Odrou je tak zároveň součástí aktivit v rámci 5letého projektu Ochrana páchníka v EVL Poodří, který spolufinancuje Evropská komise v rámci programu LIFE.
V průběhu terénního workshopu účastníky vyzveme, aby nám pod vedením zkušeného arboristy pomohli vysadit sazenice hrušní. Budeme s nimi diskutovat o biodiverzitě,  významu stromů s dutinami a benefitech pěstování ovocných stromů.

Tentokrát se zaměříme zejména na místní občany a spolky. Budou s námi sázet členové ČSOP a žáci základní školy B. Martinů z Nového Jičína. Pozveme také zástupce dalších spolků a  samospráv z Poodří.

Kontaktní osoby:
776 082 856 (Petr Libosvár, ČSOP Studénka)
777 104 230 (Marcela Klemensová, Arnika - Centrum pro podporu občanů)


Vytisknout stránku Nahoru