Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Kalendář akcí / Kurz Permakultury - divoké rostliny a letní práce na zahradě


Kurz Permakultury - divoké rostliny a letní práce na zahradě

kdy: 02.06.2017 - 04.06.2017 (!!! ukončená akce)

kde: Bělá u Jevíčka 167

Rádi byste poznali moudrost tradičního zemědělství? Chcete se dozvědět praktické informace o různých zahradních pracích v letním období? Zároveň je červen dobou plné zralosti divokých rostlin (plevelů, divoké zeleniny, keřů, stromů), na které bude také během kurzu hodně zaměřena pozornost. Jedním z hlavních témat tohoto letního kurzu Permakulutury bude využití divokých rostlin. Jak můžeme plevely, divokou zeleninu, různé keře a stromy využít k jídlu, ale také na zahradě jako hnojivo či ochranné postřiky? Jak se dají tyto rostliny zapracovat do olejů a mazání? V červnu je mnoho z divokých druhů ve své plné zralosti, a tak je to nejlepší doba se jimi zabývat podrobně. Při procházkách v okolí Padmafarmy jistě mnohé druhy najdeme, pojmenujeme i ochutnáme.

Jaké práce je vhodné provádět na zahradě právě v létě? Povíme si o péči o sadbu a sběru sadby, o sázení zeleniny, která bude určena na zimní uskladnění, o nakládání s úrodou a bio odpadem, tj. o kompostování. Budeme se zabývat udržováním pozemku, tedy co dělat v sadu, s loukou, se zeleninovou zahradou, získáváním rostlinného materiálu na mulčování. A jelikož předpokládáme v červnu opravdu hezké počasí, budeme se snažit být co nejvíce venku.

Stravování:

S láskou pro vás připravujeme harmonicky působící přírodní stravu sestavenou podle vegetariánských a makrobiotických zásad, inspirujeme se také v tradiční české kuchyni. Jsou podávána čtyři jídla denně: snídaně, oběd, dezert a večeře. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, sdělte nám je předem. Pokusíme se vám maximálně vyhovět. Rádi připravíme také příkrmypro nejmenší účastníky pobytu, nebo stravu v bezlepkové podobě. Po celý den vám jsou k dispozici různé nápoje (čaje, voda, šťávy pro děti, obilná káva).

Pro koho je kurz Permakultury vhodný?

Kurz je vhodný jak pro ty, co s permakulturou/ přírodním zemědělstvím začínají, tak pro pokročilejší, kteří se chtějí dozvědět více podrobností. Každý si v bohatém a informacemi nabitém programu najde to své a právě potřebné. Vítány jsou i celé rodiny – pro děti máme připraveno hlídání.

Cena:

Dospělý účastník kurzu 3 200 Kč, bez účasti na kurzu 2 300 Kč, dítě od 3 do 15 let s hlídáním 1 900 Kč. Děti do 3 let bez nároku na lůžko ZDARMA. Záloha činí 1 000 Kč/ dospělý účastník a 500 Kč dítě. Doplatek za ubytování v apartmánu je 200 Kč/ osobu a noc.

Více informací najdete na http://www.duhovykonik.cz/kurz-permakultury-divoke-rostliny-a-letni-prace-na-zahrade/


Vytisknout stránku Nahoru