Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Jihomoravský kraj / Lipka – pracoviště Rozmarýnek


Lipka – pracoviště Rozmarýnek (Brno)

Rozmarýnek připravuje a realizuje v dopoledních hodinách přírodovědné a ekologické výukové programy, které zde absolvují žáci a studenti jihomoravských základních a středních škol. Díky své výhodné poloze v sousedství lesa a v blízkosti řeky Svratky se může podstatná část programů Rozmarýnku v příznivých časech roku konat venku.

Zázemí ekocentra:

vlastní prostory

Témata pro dospělé:Celkové hodnocení ekocentra

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Rozmarýnek je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Rozmarýnek připravuje a realizuje v dopoledních hodinách přírodovědné a ekologické výukové programy, které zde absolvují žáci a studenti jihomoravských základních a středních škol. Díky své výhodné poloze v sousedství lesa a v blízkosti řeky Svratky se může podstatná část programů Rozmarýnku v příznivých časech roku konat venku.

Kroužky a tábory navštěvují na Rozmarýnku především děti z místní brněnské městské části Jundrov. Ve většině případů jsou přírodovědně či chovatelsky zaměřeny.

Rozmarýnek je originální zejména svou přírodní-permakulturní zahradou. V zahradě je možné spatřit řadu zajímavých staveb (altán, amfiteátr, pozorovatelnu, kompostovací záchod i víceúčelový hrázděný objekt pro malá domácí zvířata se skleníkem) a netradičních prvků (kaskádu jezírek s kořenovou čističkou, „mikrobiotopy“ – tlející kmen, sluneční stráň, „divočinu“ atd.), které podporují rozšíření volně žijících živočichů na obhospodařovaném pozemku. Právě díky unikátní zahradě se konají na Rozmarýnku kurzy permakultury pro zájemce ze širokého okolí.

Kontakt

Lipka – pracoviště Rozmarýnek
Rozmarýnová 6
637 00 Brno-Jundrov
E-mail: rozmarynek@lipka.cz
Tel.: +420 541 220 208

http://www.lipka.cz/rozmarynek

Fotogalerie

Lipka – pracoviště Rozmarýnek Lipka – pracoviště Rozmarýnek

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 0 / 5 hvězdy - 0 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Zatím nebylo přidáno žádné hodnocení. Buďte první.


Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 24.03.2019 v 00:03