Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Jihočeský kraj / Ekocentrum Šípek


Ekocentrum Šípek (Český Krumlov)

Ekocentrum Šípek je provozováno při 15/06 základní organizaci Českého svazu ochránců přírody, která vznikla již v roce 1983. Jejím posláním je ochrana přírody, krajiny a životního prostředí, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života.

Zázemí ekocentra:

vlastní prostory

Témata pro dospělé:Celkové hodnocení ekocentra

 1.85 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Ekocentrum Šípek realizuje ekologickou výchovu v okrese Český Krumlov na všech stupních škol. Pořádá osvětové a vzdělávací akce pro veřejnost, exkurze a semináře pro studenty a další pedagogické pracovníky.

Provozuje bezplatnou ekologickou poradnu, jejíž součástí je přírodovědná knihovna a videotéka.  Realizuje vlastní projekty a kampaně především na podporu udržitelné spotřeby a ochrany životního prostředí. Ekocentrum také provozuje obchůdek Fair Trade produktů.

ZO ČSOP Šípek patří mezi členy krajské sítě environmentálních center KRASEC a je dlouholetým členem sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina.

Kontakt

Ekocentrum Šípek
Třída Míru č. 144
381 01 Český Krumlov
E-mail: sipek@roklinka.cz
Tel.: +420 380 727 733, +420 723 100 619, +420 720 296 336

http://www.sipek.roklinka.cz

Fotogalerie

Ekocentrum Šípek Ekocentrum Šípek

Přílohy ke stažení

Pokud máte zkušenost s prací tohoto ekocentra, můžete ohodnotit kvalitu jeho vzdělávacích programů, výkon lektorů, prostředí ekocentra a přístup pracovníků ke klientům. Hodnocením napomůžete zvyšování kvality práce ekocenter. Děkujeme.

Zhodnotit ekocentrum

Hodnotit ekocentrum můžete dvěma způsoby: kliknutím na hvězdičky nebo napsat slovní hodnocení.

Hodnocení: Obsahová kvalita vzdělávacích programů

Hodnocení: 1 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Spokojenost s výkonem lektorů vzdělávacích programů

Hodnocení: 2 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Prostředí ekocentra

Hodnocení: 3 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 

Hodnocení: Přístup pracovníků ekocentra ke svým klientům

Hodnocení: 1 / 5 hvězdy - 1 hlas(ů).

 


* Ohodnoťte prosím všechny otázky kliknutím na hvězdičky. Poté klikněte na tlačitko 'Ulož mé hodnocení'. Položky označené ! musí být vyplněny.

Slovní hodnocení Ekocentra

Počet hodoncení, reakcí: 1, poslední hodnocení přidáno 22.07. 16:01

Příměstský tábor se moc nevyved, skoro bych řekla katastrofa. Těžká improvizace, ze slíbených programů, které už předem vypadaly velmi střídmě, se nerealizovalo skoro nic,děti se nudily a ekologické nám to taky moc nepřipadalo, když každé dítě denně spotřebovalo na věkově neadekvátní(naprosto primitivní) výtvarku klidně 10 bílých kancelářských papírů, na které opakovaně lepily listy otrhané ze zelených stromů a keřů. Dohlížející osoby usměvavé, ale působily velmi nekompetentně, nedůvěryhodně a bezradně, některé z nich měly vůbec problém odpovědět rodičům dětí na pozdrav, nebyly schopny podat ani základní informace o programu nebo čemkoliv. Program neodpovídal věku dětí, chyběly základní pedagogické dovednosti. Máme léta zkušeností s letními tábory a s dětmi, ale toto bych dala jako odstrašující příklad a rozhodně nedoporučuuji, je mi líto. Možná programy pro dospělé budou za něco stát, ale, bohužel, už nemáme chuť to riskovat.

Vytisknout stránku Nahoru  poslední aktualizace: 22.03.2019 v 20:03