Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Témata / Ochrana přírody


Ekocentra dle tématu / dospělí : Příroda

Toto téma pokrývá širokou škálu programů, zaměřených na ochranu přírody - ekosystémy, ochranu fauny i flóry. Nabídka programů zaměřených na ochranu přírody je velmi široká a často zahrnuje terénní programy, vycházky a výlety.

zobrazuji ekocentra 17 z 113

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim

 55 hvězd(y) - hodnotilo 16 hlas(ů)

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim nabízí denní a pobytové výukové program pro školy, semináře pro učitele a další dospělé, akce pro veřejnost a další aktivity. V ekocentru je možno navštívit záchrannou stanici pro zvířata, ekoporadnu, ekoobchůdek a knihovnu.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy SEVER Hradec Králové, o.p.s.

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy SEVER Hradec Králové, o.p.s. vzniklo v únoru roku 2012. Jeho zakladatelem je Středisko ekologické výchovy a etiky SEVER - Brontosaurus Krkonoše.

Detail ekocentra ›

Středisko environmentální výchovy Správy NP a CHKO Šumava - Stožec

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Středisko je určeno zejména pro pobytovou ekologickou výchovu, ale zároveň pro všechny typy škol nabízíme také jednodenní programy v délce 1,5 až 6 hodin. Tyto programy poskytujeme pouze v případě, že nemáme naplněnou ubytovací kapacitu (většinou tedy v méně frekventovaných měsících – prosinec, leden, únor).

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy DIVIZNA - Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

 55 hvězd(y) - hodnotilo 32 hlas(ů)

Je denní specializované pracoviště pro podporu a realizaci environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty s působností převážně v Libereckém kraji. Hlavním posláním SEV DIVIZNA je provádět praktickou environmentální výchovu pro žáky všech stupňů škol a podporovat školy při začleňování environmentální výchovy do školních vzdělávacích plánů, dále pořádání vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky a studenty pedagogických fakult v rámci DVPP a osvětová činnost pro širokou veřejnost.

Detail ekocentra ›

EkoCentrum Brno

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

EkoCentrum Brno se představuje jako příjemné místo otevřené celé rodině
s kompletním servisem a pestrou nabídkou služeb, tematických akcí,
seminářů, dílen a širokou nabídkou aktivit pro školy a školská zařízení.
EkoCentrum Brno se představuje jako příjemné místo otevřené celé rodině s kompletním servisem a pestrou nabídkou služeb, tematických akcí, seminářů, dílen a širokou nabídkou aktivit pro školy a školská zařízení.

Detail ekocentra ›

Lesy hlavního města Prahy – středisko ekologické výchovy

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy seznamuje veřejnost a školy s lesy, rybníky a vodními toky na území Prahy a s péčí a hospodařením v těchto územích. Činí tak prostřednictvím zážitkové a lesní pedagogiky. Využívá lesní zookoutky, které Lesy hl.m. Prahy spravují, nejvíce pak zookoutek v Malé Chuchli, kde v obnovené „lesní škole“ funguje lesní mateřská školička MEZI STROMY. Novinkou je program o včelách a včelařství. Do aktivit zařazuje i zkušenosti z provozu záchranné stanice pro volně žijící živočichy.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Jizerka

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy Jizerka č.p. 2  se nachází v malebné horské osadě Jizerka v samém srdci Jizerských hor, v nadmořské výšce téměř 900 m n.m.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru