Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Témata / Les


Ekocentra dle tématu / děti: Les (Kraj Jihomoravský)

Téma les zahrnuje programy (i terénní) zaměřené nejen na stromy, ale i na ekosystém lesa, chráněná území, zvířata v lese žijící atd. Často jsou doplněny o vycházky a exkurze.

zobrazuji ekocentra 17 z 7

Lipka – pracoviště Jezírko

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní výukové programy pro žáky mateřských, základních a středních škol Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí Jezírka, což umožňuje názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody.

Detail ekocentra ›

Lipka – pracoviště Rychta

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Rychta je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nachází se v obci Krásensko na Drahanské vrchovině, v blízkosti Moravského krasu. Je nejstarším pobytovým střediskem ekologické výchovy na Moravě s bohatými zkušenostmi v oboru.

Detail ekocentra ›

Rezekvítek

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Rezekvítek je nezisková organizace zabývající se ochranou přírody a ekologickou výchovou. Kromě péče o řadu cenných přírodních lokalit v Brně a okolí, realizujeme výukové programy pro školy, semináře a exkurze pro dospělé a pořádáme víkendové akce a tábory pro děti a mládež. V Tvůrčím centru vyrábíme, vydáváme a prodáváme metodické a osvětové materiály pro ekologickou výchovu.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Trkmanka je nedávno zřízené zařízení pro environmentální vzdělávání na jižní Moravě. Nachází se v klidové části obce Velké Pavlovice. Nabízíme pobytové přírodovědné kurzy, jednodenní a půldenní environmentální programy.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Lesů Znojmo

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Nabízíme dětem a veřejnosti seznámení s lesem, prací lesníků, myslivostí  a děním v přírodě vůbec, a to zábavnou formou – hry, výtvarná soutěž apod. V současné době se orientujeme na kolektivy mateřských škol a dětí předškolního věku. 

Detail ekocentra ›

Zeměkvítkov, z.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Zeměkvítkov z.s. je ekocentrum otevřené celé rodině, které se specializuje i na praktickou environmentální výchovu pro děti předškolního a mladšího školního věku. 

Detail ekocentra ›

Kaprálův mlýn - unikátní příroda a ubytování v ekodomě

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Kaprálův mlýn je samota v údolí Říčky v jižní části Moravského krasu. Nad mlýnem se vypíná Lysá hora porostlá teplomilnou stepní vegetací s mnoha vzácnými druhy rostlin i živočichů. Ze tří vyvěraček podzemních toků pod kopcem sbírá vodu potok Říčka, ve skalách se otevírají jeskyně Pekárna, Švédův stůl, Netopýrka a řada dalších. Tucet biotopů pár minut chůze od budovy vytváří ráj pro velké i malé přírodovědce. Jeskyně, které po několik tisíciletí obývali naši předkové, jitří fantazii zájemců o historii.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru