Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Středočeský kraj


Ekocentra v Středočeském kraji (okres Benešov)

zobrazuji ekocentra 14 z 4

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim

 55 hvězd(y) - hodnotilo 16 hlas(ů)

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim nabízí denní a pobytové výukové program pro školy, semináře pro učitele a další dospělé, akce pro veřejnost a další aktivity. V ekocentru je možno navštívit záchrannou stanici pro zvířata, ekoporadnu, ekoobchůdek a knihovnu.

Detail ekocentra ›

Centrum ekologické výchovy Ochrany fauny ČR

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Naším cílem je předávat znalosti a dovednosti potřebné pro poznávání přírody a ochranu životního prostředí co nejširšímu okruhu lidí všech věkových kategorií.

Detail ekocentra ›

Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum se specializuje na problematiku znečištění ovzduší, pachové zátěže a další témata vycházející z přítomnosti chemického průmyslu v regionu. Kromě aktuálních informací o kvalitě ovzduší poskytuje ekocentrum i klasické ekoporadenství (ekospotřebitelství, odpady, zeleň).

Detail ekocentra ›

Vodní dům

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Vodní dům je návštěvnickým střediskem Evropsky významné lokality Želivka. Pro školy nabízí denní výukové program pro žáky všech věkových kategorií, semináře pro učitele a další dospělé, pro veřejnost pořádá přednášky, workshopy a další aktivity. Zájemci mají možnost využít komentované prohlídky hráze vodní nádrže Švihov. Součástí areálu je venkovní naučná stezka interpretující různé projevy vody v krajině a možnosti jejího využití.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru