Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Praha


Ekocentra v Praze (okres Praha 10)

zobrazuji ekocentra 17 z 7

Lesy hlavního města Prahy – středisko ekologické výchovy

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy seznamuje veřejnost a školy s lesy, rybníky a vodními toky i živočichy. Činí tak prostřednictvím zážitkové a lesní pedagogiky. Využívá k tomu městské lesy a parky, povodí drobných vodních toků, zázemí včelnic i zookoutku. Do aktivit zařazuje i prezentaci provozu a poslání Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy hl. města Prahy Toulcův dvůr

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Centrum ekologické výchovy a vzdělávání pro všechny generace. Na ploše deseti hektarů se nalézá řada přírodních zajímavostí, které jsou již v Praze vzácností (např. mokřad, lužní les apod.).

Detail ekocentra ›

České ekologické manažerské centrum

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

CEMC – České ekologické manažerské centrum je sdružením organizací a expertů působících v oblasti průmyslové ekologie, je právním subjektem a neziskovou organizací. Zaměřuje se na poradenské služby pro průmyslovou a podnikatelskou praxi, širokou veřejnost, státní správu a samosprávu správu.

Detail ekocentra ›

EkoCentrum vDomě

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Náplní činnosti je zejména osvětové působení na širší vrstvy veřejnosti s důrazem na děti a mládež.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Nyctalus

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Nyctalus pořádá přednášky a výukové programy  s živými zvířaty(netopýři, ježci, československý vlčák) pro předškolní děti, školní děti a studenty, pro školní družiny, pro děti se speciálními potřebami. Organizuje zážitkové osvětové akce s živými ochočenými netopýry pro širokou veřejnost, pro rodiny s dětmi, dětské kolektivy s pedagogem, seniory i postižené. Akce probíhají v místnosti nebo v přírodě(včetně exkurzí do podzemních prostor).

Detail ekocentra ›

Botič o.p.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Působí ve Středisku ekologické výchovy od roku 1994. Realizuje zde ekologické výukové programy, environmentálně laděné akce pro veřejnost, provozuje Rodinné centrum Mateřídouška, nabízí programy určené pro další vzdělávání pedagogů v oblasti EVVO.

Detail ekocentra ›

Sdružení SRAZ, z.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Vzniklo v roce 1996 s vizí propojit svět lidí, přírody a zvířat do harmonického celku. Od roku 2000 působí v SEV hl.m. Prahy Toulcův dvůr.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru