Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Plzeňský kraj


Ekocentra v Plzeňském kraji

zobrazuji ekocentra 17 z 10

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Klatovy (2)  /   Plzeň-jih (2)  /   Plzeň-město (3)  /   Plzeň-sever (1)  /   Rokycany (2)

‹ Ekocentra v celé ČR

Ekocentrum Spálené Poříčí

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Hlavní činnosti organizace jsou dvě a vyplývají i ze stanov svazu. Je to výchova dětí a mládeže a ochrana přírody a prostředí. Obě tyto oblasti naplňuje již řadu let.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum ZO ČSOP Rokycany

 55 hvězd(y) - hodnotilo 60 hlas(ů)

Akreditované ekocentrum ZO ČSOP Rokycany nabízí výukové programy pro mateřské, základní i střední školy, akce pro širokou veřejnost a další aktivity spojené s ochranou přírody. V ekocentru je možno navštívit záchrannou stanici živočichů, videotéku, knihovnu a využít širokou nabídku informačních i propagačních materiálů.

Detail ekocentra ›

ENVIC, občanské sdružení

 4.85 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

ENVIC, o.s. se dlouhodobě věnuje osvětě a vzdělávání všech cílových skupin veřejnosti v oblastech souvisejících s životním prostředím. Mimo jiné poskytuje poradenství pro veřejnost, podnikatele i veřejnou správu v oblasti dotačních titulů z OP ŽP a dotačního programu Zelená úsporám.

Detail ekocentra ›

ENVIRONMENTÁLNÍ CENTRUM LÜFTNERKA

 4.85 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Hlavní náplní a smyslem centra je organizace a realizace výuk a prohlídek v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Dále centrum zajišťuje zájmové kroužky pro děti, tematické dny, environmentální konference, příměstské tábory a mnoho dalších činností.

Detail ekocentra ›

Spolek Ametyst

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ametyst je občanské sdružení se zájmem o ekologickou výchovu, udržitelný rozvoj a praktickou ochranu přírody. Ekologickou výchovu realizujeme na školách, na naší terénní stanici v Prusinách u Nebílov (15 km jižně od Plzně) i v terénu. Chápeme ji jako vzdělávání, které vede k vytváření pozitivního vztahu k přírodě a k vědomí odpovědnosti za prostředí, v němž žijeme.

Detail ekocentra ›

Středisko environmentální výchovy a informační středisko Kašperské Hory

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Středisko environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava v Kašperských Horách.  

Detail ekocentra ›

DDM Radovánek – IC Envic Plasy

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Nabízí environmentální programy pro ZŠ, SŠ a veřejnost, výstavy, exkurze, odborné přírodovědné vycházky k problematice ŽP, – ucelené sady vzdělávacích materiálů vhodné pro zajištění větších akcí k problematice ŽP, brožury, výstavní panely, kartičky a pracovní listy pro děti ke všem hlavním tématům ŽP.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru