Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Moravskoslezský kraj


Ekocentra v Moravskoslezském kraji

zobrazuji ekocentra 17 z 8

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Bruntál (2)  /   Frýdek-Místek (2)  /   Karviná (1)  /   Nový Jičín (2)  /   Ostrava-město (1)

‹ Ekocentra v celé ČR

Zelené centrum Třanovice

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Škola obnovy venkova Třanovice (ŠOV), která je provozovatelem Zeleného centra Třanovice, nabízí denní programy environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty včetně terénních exkurzí  pro děti a mládež (ZŠ, SŠ a VŠ), skupiny dospělých včetně seniorských skupin (bez bariér).

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Přírodovědná stanice Karviná

 2.85 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Ekocentrum Přírodovědná stanice Karviná je součástí Krajského střediska volného času Juventus, Karviná, příspěvková organizace – www.juvetnus.cz – Mini ZOO v Ráji. Každou první sobotu v měsíci během školního roku nabízíme komentovanou prohlídku stanice pro jednotlivce i skupiny.  Vstup vždy v celou hodinu 10:00, 11:00, 12:00, 13:00,14:00,15:00.

Detail ekocentra ›

Dům přírody Poodří

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Návštěvnické středisko nazvané „Dům přírody Poodří“ převzalo a významně rozšířilo aktivity předchozího Centra ekologické výchovy „Aquila“. V současné době se skládá ze čtyř části.

Detail ekocentra ›

Občanské sdružení Hájenka

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy Hájenka provozujeme od roku 1997 a realizace školních programů ekologické výchovy pro děti v mateřských, základních a středních škol patří k nejrozsáhlejší části naší činnosti. Programy ekologické výchovy, ať již vnitřní nebo terénní, mají svou náplní vzbudit zájem dětí o živou i neživou přírodu a všechny její součásti, o problematiku soužití člověka s jeho životním prostředím. Nemají nahrazovat práci pedagogů, nýbrž ji vhodně doplnit o informace, na které v rámci klasické školní výuky nezbývá prostor a nebo vyžadují hlubší specializaci.

Detail ekocentra ›

URSUS zážitkové centrum v Dolní Lomné

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

URSUS zážitkové centrum v Dolní Lomné nabízí denní environmentální programy včetně terénních exkurzí pro děti a mládež (MŠ, SŠ, ZŠ), semináře pro pedagogické pracovníky, programy pro rodiny s dětmi, širokou veřejnost. Denní programy v délce 1-6 hodin/60 min jsou realizovány v odpovídajících prostorách URSUS centra včetně přilehlého okolí v Moravskoslezských Beskydech.

Detail ekocentra ›

MIKS Krnov - Středisko ekologické výchovy

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

MIKS - SEV Krnov je od roku 1995 jedním ze středisek Městského informačního a kulturního střediska Krnov. Zřizovatelem této příspěvkové organizace je město Krnov.

Detail ekocentra ›

Spolek Rozchodník

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Spolek Rozchodník působí v Moravskoslezském kraji od roku 2012. Hlavní činností je tvorba a realizace výukových a osvětových (popularizačních) programů a akcí pro MŠ, ZŠ, SŠ, učitele, firmy i veřejnost. Programy jsou prakticky zaměřené, rozšiřují vědomosti a pomáhají chápat souvislosti především v oblastech životního prostředí, ochrany přírody a kulturního dědictví Moravskoslezského kraje. Připravujeme a realizujeme pobytové akce, poskytujeme poradenství při stavbě ekoprvků na zahradách a provádíme i samotné realizace.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru