Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Liberecký kraj


Ekocentra v Libereckém kraji (okres Liberec)

zobrazuji ekocentra 17 z 7

Středisko ekologické výchovy DIVIZNA - Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec

 55 hvězd(y) - hodnotilo 36 hlas(ů)

Je denní specializované pracoviště pro podporu a realizaci environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty s působností převážně v Libereckém kraji. Hlavním posláním SEV DIVIZNA je provádět praktickou environmentální výchovu pro žáky všech stupňů škol a podporovat školy při začleňování environmentální výchovy do školních vzdělávacích plánů, dále pořádání vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky a studenty pedagogických fakult v rámci DVPP a osvětová činnost pro širokou veřejnost.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Jizerka

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy Jizerka č.p. 2  se nachází v malebné horské osadě Jizerka v samém srdci Jizerských hor, v nadmořské výšce téměř 900 m n.m.

Detail ekocentra ›

První volnočasový EKOPark Liberec

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Unikátní místo, které nedaleko centra Liberce leželo ladem, bylo domovem bezdomovců a narkomanů se v první etapě o rozloze téměř 10 000 m2 proměnilo v zelenou oázu, zelené srdce města Liberce. První volnočasový EKOPark Liberec je místem setkávání zaměřeným na ekologii, ekonomiku, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

Detail ekocentra ›

ČMELÁK – SPOLEČNOST PŘÁTEL PŘÍRODY

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Čmelák - Společnost přátel přírody je nezisková ekologická organizace spojující praktickou ochranu přírody s ekologickou výchovou. Naším hlavním posláním je nenásilné prosazování trvale udržitelného způsobu života a vytváření harmonických vztahů mezi lidmi a přírodou.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

STŘEVLIK (Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje, příspěvková organizace) zřídil Liberecký kraj za účelem vzdělávání dětí, mládeže i dospěláků v oblasti ochrany přírody a životního prostředí obecně, rozvoje venkova a udržitelného způsobu života. Našimi nejčastějšími klienty jsou žáci mateřských a základních škol, ale ani studenti středních a vysokých škol nebo návštěvníci z řad veřejnosti nepřijdou zkrátka. Od podzimu 2016 sídlíme v Hejnicích, malebném městečku v těsné blízkosti nejcennějších partií Jizerských hor, které tvoří kulisu našemu počínání.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Armillaria Liberec

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Armillaria v Liberci nabízí a umožňuje jednotlivcům, rodinám, žákům MŠ, ZŠ i SŠ a odborných učilišť jednotlivé akce, semináře i pobytové akce s programem "na míru". V centru Liberce proti krajskému úřadu pořádáme přednášky pro veřejnost, poskytujeme poradenskou činnost, nabízíme regionální i tématické publikace a materiály (zdarma i k zakoupení).

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Oldřichov v Hájích

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Areál se nachází v severozápadní části Jizerských hor a jednou ze vstupních branou do chráněné krajinné oblasti. Nabídka ekocentra je zaměřená především na pobytové ekologicko–výchovné vzdělávací programy určené dětem, dospělým i rodinám s dětmi. Vzdělávací aktivity jsou zaměřeny na dvě základní oblasti, a to ochranu přírody a tradiční zemědělství zaměřené na chov původních plemen hospodářských zvířat a s tím spojené zpracování tradičních produktů od těchto plemen. 

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru