Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Liberecký kraj


Ekocentra v Libereckém kraji

zobrazuji ekocentra 814 z 14

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Česká Lípa (3)  /   Liberec (7)  /   Semily (4)

‹ Ekocentra v celé ČR

Ekocentrum Sedmihorky

 0.25 hvězd(y) - hodnotilo 108 hlas(ů)

Ekocentrum Sedmihorky provozuje Středisko ekologické výchovy Český ráj. Ekocentrum leží přímo v srdci Českého ráje a ke své činnosti využívá zázemí Kempu Sedmihorky. Hlavní náplní činnosti Ekocentra je realizace krátkodobých výukových programů ale i několikadenních pobytových programů šitých jednotlivým zájemcům „na míru“.

Detail ekocentra ›

ČMELÁK – SPOLEČNOST PŘÁTEL PŘÍRODY

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Čmelák - Společnost přátel přírody je nezisková ekologická organizace spojující praktickou ochranu přírody s ekologickou výchovou. Naším hlavním posláním je nenásilné prosazování trvale udržitelného způsobu života a vytváření harmonických vztahů mezi lidmi a přírodou.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

STŘEVLIK (Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje, příspěvková organizace) zřídil Liberecký kraj za účelem vzdělávání dětí, mládeže i dospěláků v oblasti ochrany přírody a životního prostředí obecně, rozvoje venkova a udržitelného způsobu života. Našimi nejčastějšími klienty jsou žáci mateřských a základních škol, ale ani studenti středních a vysokých škol nebo návštěvníci z řad veřejnosti nepřijdou zkrátka. Od podzimu 2016 sídlíme v Hejnicích, malebném městečku v těsné blízkosti nejcennějších partií Jizerských hor, které tvoří kulisu našemu počínání.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Armillaria Liberec

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Armillaria v Liberci nabízí a umožňuje jednotlivcům, rodinám, žákům MŠ, ZŠ i SŠ a odborných učilišť jednotlivé akce, semináře i pobytové akce s programem "na míru". V centru Liberce proti krajskému úřadu pořádáme přednášky pro veřejnost, poskytujeme poradenskou činnost, nabízíme regionální i tématické publikace a materiály (zdarma i k zakoupení).

Detail ekocentra ›

Geopark Ralsko o. p. s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Geopark Ralsko je obecně prospěšná společnost založená v roce 2013. Na podzim roku 2013 jsme získali titul kandidátský geopark a v květnu roku 2016 jsme získali titul Národní geopark. Geopark Ralsko se rozkládá na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, jeho celková plocha je cca 294 km2.   

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Oldřichov v Hájích

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Areál se nachází v severozápadní části Jizerských hor a jednou ze vstupních branou do chráněné krajinné oblasti. Nabídka ekocentra je zaměřená především na pobytové ekologicko–výchovné vzdělávací programy určené dětem, dospělým i rodinám s dětmi. Vzdělávací aktivity jsou zaměřeny na dvě základní oblasti, a to ochranu přírody a tradiční zemědělství zaměřené na chov původních plemen hospodářských zvířat a s tím spojené zpracování tradičních produktů od těchto plemen. 

Detail ekocentra ›

Dům přírody Českého ráje

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Dům přírody Českého ráje se nachází v objektu bývalé školy v Dolánkách u Turnova. Pro návštěvníky je připravena jedinečná expozice, kde prostřednictvím smyslového vnímaní, představujeme fenomény nejstarší chráněné krajinné oblasti České republiky a zároveň se snažíme probudit úctu k přírodě tohoto jedinečného území. Nabídka vzdělávacích programů je zaměřená především na rodiny s dětmi a školy.  

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru