Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Královéhradecký kraj


Ekocentra v Královéhradeckém kraji (okres Náchod)

zobrazuji ekocentra 13 z 3

Centrum rozvoje Česká Skalice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s. vzniklo transformací občanského sdružení, které bylo založeno v roce 2003. Od svého vzniku provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych, ve kterém zároveň sídlí. Tento památkově chráněný objekt má dlouhodobě v pronájmu a usiluje o jeho udržitelnost, obnovu a  modernizaci. Vilu obklopuje rozlehlá zahrada plná vzácných a zajímavých dřevin. Nachází se zde naučná stezka Cesta stromů a mnoho dalších stanovišť tzv. Zážitkové zahrady, které se využívají také ke vzdělávacím účelům (nášlapná pocitová stezka, hřbitov odpadků a další).

Detail ekocentra ›

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov je postaveno na pevných základech a silných kořenech tradice Svatého Vojtěcha a Benedikta. Z českého patrona Vojtěcha si bereme jeho evropský rozhled, z Benedikta pracovitost a touhu po poznání. Spojujeme posvátnost prostoru kláštera s profánní tradicí vzdělávání v klášteře, hledáme společně hranice tvořivosti a přemýšlení. Jsme stromem, který má bohatou  korunu, složenou z mnoha větví a větviček, ale pevné kořeny na zemi. Navazujeme na úspěšnou snahu Agentury pro rozvoj Broumovska o oživení tradice kulturního a duchovního života na Broumovsku. Po naplnění našich plánů budeme evropským centrem, rozvíjejícím se centrem mezioborového vzdělávání, dílnou poznání a střediskem kultury nejenom pro Broumov a jeho blízké okolí.

Detail ekocentra ›

Agentura pro rozvoj Broumovska

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Agentura pro rozvoj Broumovska nabízí řadu environmentálních vzdělávacích projektů pro dětské i dospělé zájemce z řad široké veřejnosti. Dětem jsou určeny hravé prázdninové workshopy, příměstské tábory či zajímavá interaktivní expozice Krajina, pískovec a člověk v broumovském klášteře. Dospělí se mohou vzdělávat při pravidelných neformálních besedách cyklu ScienceCafé, při přednáškách Univerzity třetího věku či během diskusní konference Broumovské diskuse.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru