Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Královéhradecký kraj


Ekocentra v Královéhradeckém kraji

zobrazuji ekocentra 814 z 15

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Hradec Králové (2)  /   Jičín (2)  /   Náchod (3)  /   Rychnov nad Kněžnou (3)  /   Trutnov (5)

‹ Ekocentra v celé ČR

Ekocentrum Orlice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Orlice nabízí pro školy všech typů a stupňů (i mimoškolní aktivity jako jsou tábory, dětské domovy apod.) programy zaměřené na environmentální aspekty každodenního života lidí v minulosti a současnosti (formou komentovaných prohlídek skanzenu), poznávání přírody či práci s tradičními přírodními surovinami (zejm. s vlnou a lnem). Pro veřejnost pořádáme osvětové a kulturní akce a průvodcovskou činnost ve skanzenu.

Detail ekocentra ›

Villa Nova Uhřínov - středisko experimentální archeologie a regionálních dějin

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Občanské sdružení Villa Nova Uhřínov - provozuje archeologické muzeum v přírodě Villa Nova Uhřínov a také Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách.

Detail ekocentra ›

Správa Krkonošského národního parku

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Vedle mnoha aktivit Správa KRNAP ve svojí náplni i zajištění environmentálního vzdělávání a osvěty. V současné době tak činí pracoviště ve Vrchlabí a Krkonošské středisko ekologické výchovy Rýchorská bouda.

Detail ekocentra ›

Muzeum přírody Český ráj

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Návštěvníci muzea se mohou seznámit ve stálé expozici s přírodou a historií Českého ráje a zejména Prachovských skal, v zahradě muzea jsou dřeviny a byliny Českého ráje a stanoviště pro volně žijící živočichy, venkovní terária, výběhy.  Probíhá zde i řada výstav, přednášek a exkurzí pro dospělé a prožitkových her a soutěží pro rodiny s dětmi.

Detail ekocentra ›

Krkonošská Poradenská a Informační, o. p. s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum se věnuje hlavně vzdělávaní v souvislosti s reformou školního vzdělávacího systému. Jedním z hlavních témat naší neziskové organizace je projektové vyučování v návaznosti na environmentální výchovu.

Detail ekocentra ›

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov je postaveno na pevných základech a silných kořenech tradice Svatého Vojtěcha a Benedikta. Z českého patrona Vojtěcha si bereme jeho evropský rozhled, z Benedikta pracovitost a touhu po poznání. Spojujeme posvátnost prostoru kláštera s profánní tradicí vzdělávání v klášteře, hledáme společně hranice tvořivosti a přemýšlení. Jsme stromem, který má bohatou  korunu, složenou z mnoha větví a větviček, ale pevné kořeny na zemi. Navazujeme na úspěšnou snahu Agentury pro rozvoj Broumovska o oživení tradice kulturního a duchovního života na Broumovsku. Po naplnění našich plánů budeme evropským centrem, rozvíjejícím se centrem mezioborového vzdělávání, dílnou poznání a střediskem kultury nejenom pro Broumov a jeho blízké okolí.

Detail ekocentra ›

Agentura pro rozvoj Broumovska

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Agentura pro rozvoj Broumovska nabízí řadu environmentálních vzdělávacích projektů pro dětské i dospělé zájemce z řad široké veřejnosti. Dětem jsou určeny hravé prázdninové workshopy, příměstské tábory či zajímavá interaktivní expozice Krajina, pískovec a člověk v broumovském klášteře. Dospělí se mohou vzdělávat při pravidelných neformálních besedách cyklu ScienceCafé, při přednáškách Univerzity třetího věku či během diskusní konference Broumovské diskuse.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru