Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Královéhradecký kraj


Ekocentra v Královéhradeckém kraji

zobrazuji ekocentra 17 z 15

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Hradec Králové (2)  /   Jičín (2)  /   Náchod (3)  /   Rychnov nad Kněžnou (3)  /   Trutnov (5)

‹ Ekocentra v celé ČR

Středisko ekologické výchovy SEVER Hradec Králové, o.p.s.

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Středisko ekologické výchovy SEVER Hradec Králové, o.p.s. vzniklo v únoru roku 2012. Jeho zakladatelem je Středisko ekologické výchovy a etiky SEVER - Brontosaurus Krkonoše.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy a etiky Rýchory – SEVER, Brontosaurus Krkonoše

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Středisko Ekologické Výchovy a Etiky Rýchory = SEVER je nezisková organizace zaměřená na výchovu k trvale udržitelnému způsobu života. Akce a projekty jsou určeny žákům a studentům, učitelům i široké veřejnosti od místní přes krajskou po celorepublikovou úroveň. V kraji má pracoviště v Hradci Králové v Horním Maršově a v Trutnově (Východní Krkonoše). V Ústeckém kraji má své zastoupení v Litoměřicích.

Detail ekocentra ›

A Rocha

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Naším cílem je na základě svědectví Starého i Nového zákona sdílet i mimo křesťanské prostředí víru a přesvědčení o společné odpovědnosti za Boží stvoření. Ve své práci chceme ukazovat na krásu, bohatství a cenu přírodního prostředí. 

Detail ekocentra ›

Středisko environmentální výchovy Modrý dům

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Středisko se zaměřuje především na venkov a jeho tradiční hodnoty, lidové zvyky a řemesla, na pozorování a nalézání rozmanitosti přírody, a také na rozvojová a globální témata. S těmito tématy se může seznámit jak široká veřejnost prostřednictvím osvětových akcí, tak mateřské, základní a střední školy, které mají možnost vybrat si z 27 programů.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy SEVER Horní Maršov, o.p.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

SEVER je středisko ekologické výchovy v Horním Maršově v Krkonoších. Sídlem střediska je část Hornomaršovské základní školy

Detail ekocentra ›

ZO ČSOP Křižánky - Jičín

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Aktivity centra jsou zaměřeny především na vzdělávání, osvětu a poskytování informací v oblasti ochrany přírody a krajiny, péče o zraněné živočichy z volné přírody, zoologie, botaniky a tvorby přírodních zahrad z důrazem na ochranu synantropních druhů živočichů.

Detail ekocentra ›

Centrum rozvoje Česká Skalice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Centrum rozvoje Česká Skalice, o.p.s. vzniklo transformací občanského sdružení, které bylo založeno v roce 2003. Od svého vzniku provozuje vzdělávací středisko Vilu Čerych, ve kterém zároveň sídlí. Tento památkově chráněný objekt má dlouhodobě v pronájmu a usiluje o jeho udržitelnost, obnovu a  modernizaci. Vilu obklopuje rozlehlá zahrada plná vzácných a zajímavých dřevin. Nachází se zde naučná stezka Cesta stromů a mnoho dalších stanovišť tzv. Zážitkové zahrady, které se využívají také ke vzdělávacím účelům (nášlapná pocitová stezka, hřbitov odpadků a další).

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru