Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / kraj Vysočina


Ekocentra v kraji Vysočina (okres Žďár nad Sázavou)

zobrazuji ekocentra 13 z 3

Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí

 45 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí sídlí na symbolickém ostrůvku tvořeném soutokem říček Balinky a Oslavy na okraji historického centra Velkého Meziříčí. Zázemí ekocentra tvoří tři učebny a přilehlá zahrada, která je využívaná jako přírodní učebna.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Baliny

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Baliny sídlí v nově zrekonstruované zemědělské usedlosti uprostřed přírodního parku Balinské údolí v malé obci Baliny nedaleko od Velkého Meziříčí směrem na Třebíč. Návštěvníci mají možnost využít bezbariérové zázemí tvořené učebnou a sálem a také ojedinělou zážitkovou zahradu, která reflektuje specifické potřeby lidí s handicapem.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Krátká

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Krátká je terénním chaloupeckým pracovištěm. Sídlí v historickém statku č. 2 ve vesnické památkové rezervaci Krátká, Sněžné. V této budově vznikne v blízké budoucnosti Dům přírody Žďárských vrchů, který ve spolupráci s Chaloupkami připravuje Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky a Správa CHKO Žďárské vrchy. V současné době slouží statek jako zázemí pro terénní výukové programy zaměřené na krajinu a život Žďárských vrchů. Ekocentrum připravuje pro školy také přírodovědné terénní výukové programy. V zimním období využíváme historických prostor statku pro výukové programy věnované tradicím a řemeslům: vánoční či velikonoční programy, programy věnované zpracování dřeva, vlny, mléka, obilí nebo programy zaměřené na život na vesnici před lety.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru