Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / kraj Vysočina


Ekocentra v kraji Vysočina

zobrazuji ekocentra 17 z 12

Ekocentrum Chaloupky Horní Krupá

 4.55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Horní Krupá se nachází v okrese Havlíčkův Brod v budově bývalé venkovské školy - dnešního Komunitního centra Krupská škola. Jádrem je učebna Krupské školy a přírodní učebna v altánu na zahradě. Pro výuku dle potřeby využíváme také "Stodolu" se řemeslnou "Dědovou dílnou"a "Zahradnickou učebnu". Velká většina programů probíhá v přírodě. U školy je budována interaktivní poznávací stezka ZA HUMNY. Humna jako nejbližší příroda sídel jsou zde využívána k výuce v přírodě a o přírodě. Zahrada byla v roce 2014 certifikována jako přírodní zahrada s ukázkovými přírodními zahradními prvky a s úkryty pro živočichy.

Detail ekocentra ›

Záchranná stanice Pavlov

 45 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Záchranná stanice se nachází mezi Ledčí a Světlou nad Sázavou. V současné době nabízíme výukové programy určené pro školní i předškolní děti. Jedná se o programy s ekologickou a environmentální tématikou, při nichž mají děti možnost se setkat s řadou našich původních druhů živočichů z naší stanice.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí

 45 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Velké Meziříčí sídlí na symbolickém ostrůvku tvořeném soutokem říček Balinky a Oslavy na okraji historického centra Velkého Meziříčí. Zázemí ekocentra tvoří tři učebny a přilehlá zahrada, která je využívaná jako přírodní učebna.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Kněžice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Kněžice se nachází v katastru obce Kněžice (nad Novou Brtnicí) na půli cesty mezi Třebíčí a Jihlavou. Sídlí v bývalém loveckém zámečku, který byl v roce 2004 přestavěn na pobytové ekocentru.
V rámci jednodenních a pobytových programů nabízíme školám programy zaměřené na poznávání ekosystémů, lesní moudrost a v zimě pak rekonstruujeme život na vesnici před 100 lety. Využíváme vlastní dětskou farmu v ekocentru i farmu v Zašovicích, přírodní zahradu, učíme na louce, v lese, lovíme hmyz v rybníčku...  Ekocentrum vytápíme tepelným čerpadlem, snažíme se připravovat jídla z místních surovin, využíváme mléčných výrobků z naší farmy v Zašovicích.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Baliny

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Baliny sídlí v nově zrekonstruované zemědělské usedlosti uprostřed přírodního parku Balinské údolí v malé obci Baliny nedaleko od Velkého Meziříčí směrem na Třebíč. Návštěvníci mají možnost využít bezbariérové zázemí tvořené učebnou a sálem a také ojedinělou zážitkovou zahradu, která reflektuje specifické potřeby lidí s handicapem.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy Mravenec - 17/01 ZO ČSOP

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Již od roku 1997 pracujeme na poli ekologické výchovy, osvěty a vzdělávání na okrese Pelhřimov a pokračujeme dál v našem úsilí ukazovat především dětem rozmanitost a krásu přírody, její zákonitosti, pomáhat jim najít cestu k ní, k jejímu poznání i vytvoření kladného vztahu, k tolerantnímu chování k sobě, ostatním lidem a přírodě samotné. Zpracovali jsme 22 EVP pro základní školy a 19 pro školy mateřské.

Detail ekocentra ›

Ekoinfocentrum ZOČSOP 59/12

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Náplní práce Ekoinfocentra (EIC) je poradenství, osvěta a vzdělávání veřejnosti i odborné veřejnosti v oblasti udržitelného rozvoje.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru