Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Jihomoravský kraj


Ekocentra v Jihomoravském kraji (okres Brno-venkov)

zobrazuji ekocentra 13 z 3

Lipka – pracoviště Jezírko

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní výukové programy pro žáky mateřských, základních a středních škol Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí Jezírka, což umožňuje názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody.

Detail ekocentra ›

Lipka – pracoviště Rozmarýnek

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Rozmarýnek připravuje a realizuje v dopoledních hodinách přírodovědné a ekologické výukové programy, které zde absolvují žáci a studenti jihomoravských základních a středních škol. Díky své výhodné poloze v sousedství lesa a v blízkosti řeky Svratky se může podstatná část programů Rozmarýnku v příznivých časech roku konat venku.

Detail ekocentra ›

Kaprálův mlýn - unikátní příroda a ubytování v ekodomě

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Kaprálův mlýn je samota v údolí Říčky v jižní části Moravského krasu. Nad mlýnem se vypíná Lysá hora porostlá teplomilnou stepní vegetací s mnoha vzácnými druhy rostlin i živočichů. Ze tří vyvěraček podzemních toků pod kopcem sbírá vodu potok Říčka, ve skalách se otevírají jeskyně Pekárna, Švédův stůl, Netopýrka a řada dalších. Tucet biotopů pár minut chůze od budovy vytváří ráj pro velké i malé přírodovědce. Jeskyně, které po několik tisíciletí obývali naši předkové, jitří fantazii zájemců o historii.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru