Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Jihomoravský kraj


Ekocentra v Jihomoravském kraji

zobrazuji ekocentra 17 z 22

Vyberte si ekocentrum ve vašem okresu:

Blansko (1)  /   Brno-město (12)  /   Brno-venkov (3)  /   Břeclav (3)  /   Hodonín (1)  /   Vyškov (1)  /   Znojmo (1)

‹ Ekocentra v celé ČR

Lipka – pracoviště Jezírko

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Těžištěm činnosti Jezírka jsou jednodenní výukové programy pro žáky mateřských, základních a středních škol Jihomoravského kraje. Velká část výuky probíhá přímo v lese v okolí Jezírka, což umožňuje názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody.

Detail ekocentra ›

EkoCentrum Brno

 55 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

EkoCentrum Brno se představuje jako příjemné místo otevřené celé rodině
s kompletním servisem a pestrou nabídkou služeb, tematických akcí,
seminářů, dílen a širokou nabídkou aktivit pro školy a školská zařízení.
EkoCentrum Brno se představuje jako příjemné místo otevřené celé rodině s kompletním servisem a pestrou nabídkou služeb, tematických akcí, seminářů, dílen a širokou nabídkou aktivit pro školy a školská zařízení.

Detail ekocentra ›

Lipka – pracoviště Rychta

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Rychta je jedním z pěti pracovišť brněnské Lipky – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Nachází se v obci Krásensko na Drahanské vrchovině, v blízkosti Moravského krasu. Je nejstarším pobytovým střediskem ekologické výchovy na Moravě s bohatými zkušenostmi v oboru.

Detail ekocentra ›

Lipka – pracoviště Rozmarýnek

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Rozmarýnek připravuje a realizuje v dopoledních hodinách přírodovědné a ekologické výukové programy, které zde absolvují žáci a studenti jihomoravských základních a středních škol. Díky své výhodné poloze v sousedství lesa a v blízkosti řeky Svratky se může podstatná část programů Rozmarýnku v příznivých časech roku konat venku.

Detail ekocentra ›

Centrum ekologické výchovy Pálava ZO ČSOP 56/15

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Již od založení Centra ekologické výchovy Pálava v roce 1997 je našim hlavním posláním environmentální vzdělávání, výchova a osvěta dětí, mládeže a široké veřejnosti.

Detail ekocentra ›

Rezekvítek

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Rezekvítek je nezisková organizace zabývající se ochranou přírody a ekologickou výchovou. Kromě péče o řadu cenných přírodních lokalit v Brně a okolí, realizujeme výukové programy pro školy, semináře a exkurze pro dospělé a pořádáme víkendové akce a tábory pro děti a mládež. V Tvůrčím centru vyrábíme, vydáváme a prodáváme metodické a osvětové materiály pro ekologickou výchovu.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru