Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra / Jihočeský kraj


Ekocentra v Jihočeském kraji (okres Jindřichův Hradec)

zobrazuji ekocentra 13 z 3

Český nadační fond pro vydru

 4.85 hvězd(y) - hodnotilo 8 hlas(ů)

Český nadační fond pro vydru je nezisková organizace, která vznikla v roce 1993. Její činnost má dnes široký záběr od výzkumné práce přes vzdělávání, osvětu, péči o handicapované živočichy, ekologického poradenství až po podporu malých grantových projektů.

Detail ekocentra ›

Občanské sdružení Vespolek

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Posláním Vespolku je spojovat ekologickou výchovu a péči o krajinu, ladit učení s přírodou, stavět výuku dětí na reálných zkušenostech v přírodě a ve světě. Ekocentrum Vespolek sídlí v nově zrekonstruované nízkoenergetické budově, která sousedí s bývalým mlýnem na řece Nežárce u Jindřichova Hradce. Nabízíme ekovýchovné pobytové programy pro mateřské a základní školy založené na Montessori a zážitkové pedagogice.

Detail ekocentra ›

Slavonická renesanční, o.p.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Slavonická renesanční, o.p.s. zachránila chátrající dům v renesančních Slavonicích – bývalé kino v centru Městské památkové rezervace. Z fondů EU získala prostředky na rozsáhlou rekonstrukci a dnes, unikátní, nízkoenergetický, Spolkový dům provozuje. Nabízí v něm vzdělávací a osvětové programy, jejichž tématy je energetika, péče o krajinu, šetrné spotřebitelství, interpretace místního dědictví. Významným tématem programů Spolkového domu je historie 20. století v česko – rakouském pohraničí - místně zakotvené učení, dramatizace historických událostí, práce se sbírkovými předměty. 

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru