Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra


Ekocentra v České Republice

Ekocentra poskytují mnoha cílovým skupinám široký rozsah služeb v oblasti životního prostředí. Organizují environmentální programy pro mimoškolní a školní mládež. Informují a vzdělávají i širokou veřejnost - pracovníky státní správy i komerčního sektoru v mnoha oblastech životního prostředí.

Vybrat si můžete z nabídky více než 100 ekocenter z celé České republiky.

zobrazuji ekocentra 5763 z 178

Spolek Ametyst

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ametyst je občanské sdružení se zájmem o ekologickou výchovu, udržitelný rozvoj a praktickou ochranu přírody. Ekologickou výchovu realizujeme na školách, na naší terénní stanici v Prusinách u Nebílov (15 km jižně od Plzně) i v terénu. Chápeme ji jako vzdělávání, které vede k vytváření pozitivního vztahu k přírodě a k vědomí odpovědnosti za prostředí, v němž žijeme.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum PALETA Pardubice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum PALETA je občanské sdružení zabývající se ekologickou výchovou se zvláštním důrazem na působení na děti a mládež. Od roku 2004 je Krajským koordinátorem Environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty Pardubického kraje.

Detail ekocentra ›

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Sluňákov se snaží nabízet prožitky, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i sobě samému. Společně s lidmi hledá cestu k vnímání zázraku a tajemství života. Sluňákov umožňuje setkávání lidí ke společné poradě o odpovědném vztahu člověka k přírodě, v přátelském a tvůrčím prostředí.

Detail ekocentra ›

Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna o.p.s.

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Sídlíme v nízkoenergetickém domě u osady Čabárna, mezi městy Kladno a Brandýsek. K budově ekocentra přiléhá ovocný sad se vzdělávacími interaktivními prvky pro děti. V těsné blízkosti ekocentra se nachází záchranná stanice Aves, kde provádíme exkurze. Druhým rokem máme v blízkém okolí vybudovanou naučnou stezku, která podporuje biodiverzitu. 

Detail ekocentra ›

Středisko environmentální výchovy a informační středisko Kašperské Hory

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Středisko environmentální výchovy Správy Národního parku Šumava v Kašperských Horách.  

Detail ekocentra ›

Ekocentrum Chaloupky Kněžice

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Ekocentrum Chaloupky Kněžice se nachází v katastru obce Kněžice (nad Novou Brtnicí) na půli cesty mezi Třebíčí a Jihlavou. Sídlí v bývalém loveckém zámečku, který byl v roce 2004 přestavěn na pobytové ekocentru.
V rámci jednodenních a pobytových programů nabízíme školám programy zaměřené na poznávání ekosystémů, lesní moudrost a v zimě pak rekonstruujeme život na vesnici před 100 lety. Využíváme vlastní dětskou farmu v ekocentru i farmu v Zašovicích, přírodní zahradu, učíme na louce, v lese, lovíme hmyz v rybníčku...  Ekocentrum vytápíme tepelným čerpadlem, snažíme se připravovat jídla z místních surovin, využíváme mléčných výrobků z naší farmy v Zašovicích.

Detail ekocentra ›

Ekocentrum PALETA Chrudim

 05 hvězd(y) - hodnotilo 0 hlas(ů)

Pobočka Ekocentra PALETA v Chrudimi začala pracovat v roce 2003, od roku 2006 zahájilo svoji činnost ekovýchovné a poradenské centrum.

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru