Portál Ministerstva životního prostředí


Jste zde: úvodní / Ekocentra


Ekocentra v České Republice

Ekocentra poskytují mnoha cílovým skupinám široký rozsah služeb v oblasti životního prostředí. Organizují environmentální programy pro mimoškolní a školní mládež. Informují a vzdělávají i širokou veřejnost - pracovníky státní správy i komerčního sektoru v mnoha oblastech životního prostředí.

Vybrat si můžete z nabídky více než 100 ekocenter z celé České republiky.

zobrazuji ekocentra 2228 z 178

ZO ČSOP 39/02 Klíny

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Ekocentrum se nachází na vrcholku Krušných hor v nadmořské výšce 820 n.m. Je součástí malé farmy hospodařící v režimu ekologického zemědělství.

Detail ekocentra ›

Líska – občanské sdružení pro EVVO ve Zlínském kraji

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Posláním Lísky je rozvoj zázemí pro EVVO ve Zlínském kraji a podpora šetrného vztahu k životnímu prostředí.

Detail ekocentra ›

Občanské sdružení Kozodoj

 55 hvězd(y) - hodnotilo 52 hlas(ů)

Nabízí Ekologické výukové programy pro MŠ, ZŠ, SŠ, besedy do škol, přednášky a semináře. Občanské sdružení Kozodoj vzniklo v roce 2007 při ekofarmě Kozodoj. Jeho hlavním cílem je ochrana životního prostředí, podpora rozvoje zdravého životního stylu, ekologická výchova a organizace výchovných vzdělávacích programů pro všechny typy škol, širokou veřejnost i jednotlivé skupiny lidí. Dále také pořádání akcí zaměřených na kontakt člověka se zvířaty, na oživení tradičních hodnot života a na seznámení s tradičními řemesly.

Detail ekocentra ›

Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerie v České Lípě

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Ekocentrum sídlí v budově Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. Pořádáme tematicky zaměřené programy a přírodovědné exkurze. Nabízíme odborné konzultace a informační materiály.

Detail ekocentra ›

Středisko ekologické výchovy SEVER Litoměřice, o.p.s.

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Hlavní cíl nové společnosti: výchova k trvale udržitelnému životu prostřednictvím praktické ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty,  je shodný s cíli zakladatele, konkrétně se chce však věnovat více místní problematice ŽP a cíleně působit na obyvatele a školy města a blízkého okolí.

Detail ekocentra ›

Zelené centrum Třanovice

 55 hvězd(y) - hodnotilo 4 hlas(ů)

Škola obnovy venkova Třanovice (ŠOV), která je provozovatelem Zeleného centra Třanovice, nabízí denní programy environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty včetně terénních exkurzí  pro děti a mládež (ZŠ, SŠ a VŠ), skupiny dospělých včetně seniorských skupin (bez bariér).

Detail ekocentra ›

Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany

 55 hvězd(y) - hodnotilo 12 hlas(ů)

Středisko je pracovištěm Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a sídlí v jihočeských Vodňanech

Detail ekocentra ›


Vytisknout stránku Nahoru